Image result for ‫آبرسانی پوست‬‎

 

آبرسانی به پوست یعنی چه و به چه منظور انجام می‌شود؟

با آبرسانی یا هیدرودرمی‌، از راه بیرونی رطوبت پوست افزایش می‌یابد. با این روش به دلیل رطوبت‌رسانی به سلول‌های لایه شاخی و تورژسانس آنها و تورم سلول‌ها، پوست شاداب‌تر می‌شود و فرد احساس خوبی در مورد کیفیت پوست خود پیدا می‌کند، اما چون اثر آبرسانی موقت است ، بهتر است فقط قبل از مهمانی یا مراسم خاص انجام شود.

تفاوت بین ابرسان و کرمهای مرطوب کننده

کرم مرطوب کننده در ایجاد نرمی و لطافت در پوست دخالت دارد و این نرمی و لطافت را از 2 طریق در پوست ایجاد می‌کند.

1.کرم مرزوب کننده معمولا دارای محتویاتی مانند اسید هیالورونیک، گلیسیرین، سوربیتول، پروپیلن گلیکول، اسید لاکتیک و عصاره بلغور جو دوسر است که باعث جذب مولکول‌های آب به پوست می‌شود و از این طریق پوست را نرم و لطیف می‌گرداند.

2.خب بعد از اینکه پوست نرم و لطیف شد و مولکول‌های آب در آن نفوذ کرد، باید این لطافت و نرمی حفظ گردد. بنابراین کرم‌های مرطوب کننده دارای روغن بادام شیرین، روغن زردآلو، کره شیا و کره کاکائو هستند که از طریق نرم کردن پوست و تشکیل یک لایه محافظ در سطح آن، جلوی از دست رفتن آب درون پوست را می‌گیرد
ماسک خیار و گلاب​

Image result for ‫ماسک خیار و گلاب‬‎
برای تهیه این ماسک آبرسان پوست باید پوست خیار را رنده کرده و به مدت 30 دقیقه درون گلاب خیس می کنیم. سپس پوست خیار آغشته به گلاب را به مدت 20 دقیقه روی پوست صورت ماسک می کنیم . بعد از 20 دقیقه صورت را با آب ولرم می شوییم.
​​
نکته مهم
​استفاده پی در پی از ماسک خیار و گلاب ، به مرور زمان موجب افزایش مقاومت این سلول ها در برابر پیری زودرس پوست صورت می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه