شوید

شوید گیاهی یک ساله که ارتفاع آن تا یک متر هم می رسد.ریشه این گیاه مخروطی شکل و به رنگ سفید است.میوه این گیاه بیضوی و به طول 4 میلیمتر و رنگ آن قهوه ایی است.این میوه دارای برجستگی هایی به رنگ زرد و در کنار آن لبه بال مانندی وجود دارد .شوید دارای گل های ریزی می باشد این گل ها شیرین نیستند اما زنبور های عسل علاقه زیادی به آنها دارند.از تخم شوید روغنی تهیه می شود که به عنوان ادویه ؛عطر و دارو کاربرد دارد.

فواید

1-تقویت معده

2-ضد تشنج

3-ضد درد

4-ضد نفخ شکم

در بعضی از داروهای ضد نفخ برای کودکان شوید وجود دارد.اگر کودک شما به علت گاز معده ،نفخ و دل درد دارد چند قطره روغن تخم شوید یا دم کرده شوید را به آن بدهید.

5-ادرارآور

6-اشتها آور

کسانی که لاغر هستند و تمایلی به غذا خوردن ندارند،تخم شوید بهترین داروست زیرا معده را تقویت کرده و اشتها را نیز زیاد می کند.

7-رفع گاز معده

8-افزایش شیر در مادران شیر ده

مادران برای افزایش شیر خود می توانند آرد تخم شوید را بخورند و یا در غذا مصرف کنند و یا اینکه از دم کرده این گیاه استفاده کنند.

9-درمان فشار خون

10-آنتی بیوتیک

شوید یک آنتی بیوتیک قوی است و باکتری ها را نیز می کشد،این گیاه انقباض رحم و روده را از بین می برد.خانم هایی که قبل از پریودی درد شدیدی دارند بهتر است شوید مصرف کنند.

11-درمان ورم معده

دم کرده شوید  تسکین فوری بر درد و ورم معده دارد.

12-رفع سکسکه

+برای درمان دل درد حیوانات در قدیم به آنها 30 گرم تخم شوید می دادند. مصرف تخم شوید نفخ و دل درد آنها را ساکت می کرد.

+پزشکان چینی معتقد هستند که شوید برای تقویت طحال،معده و کلیه موثر است و حتی برای درمان مسمومیت های غذایی از این دارو استفاده می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه